Recenze

The Settlers Online

Herní svět má celou řadu titulů, které by se daly bez váhání nazvat kultovními. Když před přesně dvaceti lety přicházela série The Settlers, pravděpodobně nikoho ani nenapadlo, že během následujících let vznikne hned sedm pokračování. Od roku 1993 se stala nejen kultovní, ale zároveň jasně určující směr, kterým se svět strategických her bude nadále vyvíjet. Nyní přichází další díl, jenž se pro tentokrát přesunul čistě do našich internetových prohlížečů – The Settlers Online.

Uvítací obrazovka The Settlers

Uvítací obrazovka The Settlers

Studio BlueByte se tentokrát rozhodlo pro zcela jiný systém hry – free-to-play model se v posledních letech začal líbit nejednomu vývojáři a německé studio se nestalo výjimkou. Všechny předsudky však okamžitě hoďte za hlavu. Spolu s Ubisoft totiž přišly se systémem, který (na rozdíl od dalších F2P her) nebude házet neplatícímu hráčky klacky pod nohy.

Obrazovka ze hry The Settlers online

Hned od začátku je hráč vtažen do herního světa a díky výborně řešenému systému úkolů se během několika okamžiků začne velice dobře orientovat v jednotlivých částech hry. Navíc se nedočká žádného otravného čekání – jeden úkol následuje další a po několika hodinách si ani jednou nepřipadáte, že hrajete free-to-play záležitost.

Nejenže vám hra pomůže začít, zorientovat se a následně vás neustále motivovat k dalšímu plnění úkolů, je to hlavně zábava. Neustále objevujete něco nového, co vás bude držet u hry další minuty a hodiny. Znáte dobře ten pocit „ještě jednu misi a končím“? Tady si toho užijete opravdu nad míru – hra vás vtáhne a jen tak nepustí.

Celou dobu si navíc užíváte parádního grafického kabátku, jenž je po vzoru předchozích dílů ručně malovaný a musí se líbit každému. Díky bohu, že se nenechali vývojáři z BlueByte stáhnout k čemukoliv jinému, unikátní styl spolu s velice povedeným zvukovým doprovodem totiž dává vzpomenout na staré dobré The Settlers.

Hra je navíc lokalizována, hráči se slabší angličtinou se tak vůbec nemusí bát. Vše od úvodních textů, popisů surovin či zadání úkolů je pěkně v češtině a vy se můžete soustředit pouze a jenom na samotné hraní.

The Settlers Online jsou hrou, která si vzala to nejlepší ze své dvacetileté historie, doplnila to parádní kreslenou grafikou a perfektně odladěnou lokalizací a naservírovala nám to zdarma jako free-to-play titul. Hodiny a hodiny zábavy, kde navíc netrpíte tím, že byste byli násilně nuceni platit si za cokoliv ve hře – tato budovatelská strategie se dá hrát zcela volně a nám nezbývá než doporučit. Podobně kvalitních titulů na freemium scéně opravdu není mnoho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *