Recenze

Zahrajte si českou hru Acarnian

Acarnian je nová, ryze česká, browser hra, která byla spuštěna teprve 13. 7. 2013 avšak už v době psaní tohoto článku má 70 aktivních hráčů a jejich počet neustále narůstá. Na první pohled každého jistě napadne podobnost s hrami jako Travian, Divoké kmeny, Ikariam, Grepolis apod. Hra však obsahuje několik prvků, které jinde nenajdete. Mezi ty patří zejména:
• Propracované výzkumy.
• Bojování s vojevůdci a levelování jednotek v bojích.
• Skutečná interakce s mapou, kde má každý typ zemně svůj význam a neslouží jen jako ilustrace.
• Několik druhů staveb na mapě, ne jen vesnice ale města, doly, farmy apod.
• Automatické akce v době nepřítomnosti hráče.

O čem je?

Acarnian se řadí mezi strategické browser hry, kde bojujete proti ostatním hráčům na společné mapě. Cílem hry je pak být lepší než ostatní a přemoci je svým strategickým umem, budováním dobrých vztahů a bojování společnými silami.
Na začátku hry dostanete své město, kde je potřeba vybudovat základní infrastrukturu, sklady surovin, budovy na jejich těžení, kovárnu, univerzitu apod. Tímto Vás provede krátký tutoriál, kde se seznámíte se všemi prvky hry.
Jakmile budete mít zajištěny dodávky surovin, tak se můžete pustit do budování armády. Na počátku není třeba velká armáda, stačí jen vyzbrojit svého vojevůdce a můžete chodit na výpravy jen s ním. Na každé výpravě získá zkušenosti, které se budou hodit v každé bitvě. Později je nutné zajistit i obranu města a proto je nutné své vojsko rozšířit.


Nejdůležitějším a mnohdy také rozhodujícím prvkem celé hry jsou výzkumy. Můžete zkoumat mnoho nových technologií od dobývání surovin až po útočné a obrané taktiky. Všechny výzkumy platí pro všechna Vaše města, takže je uděláte jednou a máte výhodu i všude jinde.

V Acarnianu nejde jen o ničení ostatních ale především o budování vlastní říše. Nemusíte bojovat proti jiným hráčům, dokud to není nezbytně nutné. Najděte si svou alianci a spolupracujte s ostatními hráči. Na začátku Vám všichni určitě rádi pomohou. Acarnian není tak masovou hrou jako většina podobných, menší počet hráčů na serveru vytváří příjemnou atmosféru, kde se zná každý s každým, a můžete se kohokoli na cokoli zeptat.

Cíl hry

Acarnian je světem, kde vládnou už dlouhou dobu staří panovníci, kteří mají nadvládu nad touto oblastí. Sídli ve svých velkých městech s armádou, která by mohla zničit kohokoli. Cílem celé hry je tyto panovníky svrhnout a dobýt všechna jejich města. Není to však jednoduchý úkol jak se zdá. Města jsou dobře chráněna a s jejich potenciálem jsou také rychle obnovovány obrané síly. Když však město dobudeš, tak zjistíš, že zdejší farmy a doly jsou o 400% výkonnější než kdekoli jinde. Braň proto tyto města dobře. Nejsi jediný, kdo je bude chtít mít.
Až budou panovníci svrženi a všechna jejich města budou dobyta, tak se rozeběhne 14ti denní lhůta, na konci které bude server ukončen a vyhlášena vítězná aliance. Což bude aliance, která má nejvíce měst původních panovníků.

Kde hrát?

Momentálně je spuštěný jediný server ale těch bude přibývat. Na adrese http://www.acarnian.cz/ najdete vše co Vás bude o Acarnianu zajímat.

About admin

No information is provided by the author.

5 Comments

 1. bokes

  Ahoj, je sice pěkné jít na úplně nový web s novou hrou, ale ta má své mouchy, které se budou postupně vychytávat. Nebylo by lepší zkusit hru už odzkoušenou, s dlouhou tradicí a víc jak 300 členou českou a stotisícovou světovou komunitou? Hraj http://www.renesancnikralovstvi.cz !

  Renesančí královstí je středověká RPG pro více hráčů. V této bezplatné hře je vaše postava součástí rozsáhlé společnosti, která vám pomáhá růst a rozvíjet se. Řemeslník, válečník nebo politik, i vy si najdete způsob, jak přispět k rozvoji své komunity. Hráč se dostává do Evropy v 15. století, může pomoci českému národu k rozmachu nebo se naučit cizímu jazyku v rozsáhlém světě po celé Evropě.

 2. jan

  Ahoj,
  Doporučuji ti skvělou tenisovou hru. Vytvoříš si vlastního hráče a hraješ proti dalším hráčům z celého světa navíc si můžeš vytvořit klub a hrát turnaje nebo ligu.
  Zaregistruj se přes tento odkaz:
  http://s1.tennisduel.com/r13206

 3. pipi123

  jo to sem já

 4. Acarnian jsem zkoušel, ale moc mě nechytla. Grafika nic moc.

 5. celkem hratelné, ovšem priorita je Fishao

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *