Recenze

Terraria

Terraria je akční, 2D  RPG hra, která byla vydána herním studiem Re-Logic v roce 2011 a v průběhu prvního týdne prodeje se prodalo na 200 000 kusů.

Hra je v podstatě „napodobeninou“ veleúspěšné hry Minecraft, tudíž jde o průzkumnou hru s prvky craftingu, boje a jakési nutnosti přežít, jelikož v noci vylézají na povrch velice agresivní zombíí, které se vás snaží zabít. Stručně řečeno ve hře v podstatě můžete dělat cokoliv vás napadne, od boje s příšerami v noci, přes těžení cenných surovin hluboko v podzemí a následné craftování věcí z natěženého materiálu, až po průzkum „nekonečného“ světa. Jako základní předměty se dají považovat krumpáč – na těžení surovin a popřípadě boj, sekera – kácení stromů a získání tak nejzákladnější suroviny ve hře a samozřejmě meč, jenž vám pomůže ubránit se proti vlezlým příšerám. Důležité k přežití v noci je samozřejmě i kvalitní příbytek, kterým může být honosný kamenný hrad či pouze malá dřevěná chatka.

Terraria vám před začátkem hry dá možnost vybrat si velikost světa (v nabídce jsou celkem tři velikosti) a celkové prostředí terrarie se neustále mění (poušť, zalesněné prostranství, traviny atd.). Nejzábavnější složkou celé hry je ale možnost hrát terrarii s více hráči, to teprve začíná ta pravá zábava, když se hned několik lidí pustí do stavby gigantické budovy, nebo do hromadného těžení než celou oblast nevytěží „až k jádru“. Ve hře samotné také občas můžete narazit i na různé bosse, kteří jsou velmi těžcí – mají velký počet životů a jste v boji s nim tak trochu v nevýhodě. K vítězství by vám však měly pomoci NPC charaktery, které vám budou prodávat různé věci, jako bomby, jež vám boj s bossy velice usnadní. NPC samotné však potřebují i péči, takže je musíte řádně zabezpečit (postavit jim dům a přidat to něj různé vybavení – jako židli, stůl, květiny atd.).

Celkově se jeví hra jako velice zábavná návyková, ale po čase může nudit stereotypem a pocitem, že už ve hře není nic co objevovat.

Podívejte se na videa z hry Terraria od Czech Jacka:

Jack LP Terraria 1.díl – Začínáme

Jack LP Terraria 2.díl – Úžasná věc

Jack LP Terraria 3.díl – Překvápko!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *