Recenze

My Lands

Kvalitních free-to-play titulů není nikdy dost, zvláště pak, když jsou snadno dostupné z internetových prohlížečů a parádně lokalizovány do češtiny. My Lands přichází s tím, že se právě těchto kladů pokusí dostát a nabídnout nám parádní herní zážitek. Pojďme se tedy podívat, zda se to této fantasy strategii podařilo.

Když jsme se o My Lands dozvěděli poprvé, trochu smutně jsme tento fakt komentovali slovy ve stylu „další z řady fantasy F2P“. Brzy nás však tato neotřelá strategie vyvedla z omylu. První věcí, jež nás velice potěšila, je neobvyklý grafický háv, do kterého je celý titul zabalený. Ten totiž dává vzpomenout na staré pecky jako Heroes of Might and Magic či King’s Bounty, což už se v současnosti tak často nevídá.

A stejně jako grafické podání, i samotná hra si nás velice rychle podmanila – od prvního okamžiku se dostanete do víru plnění questů, jež se jeden za druhým linou z deníku vašeho rádce. Nejde přitom o jen tak ledajaké mise. Krom klasických „postav něco“ nebo „nasbírej dostatek něčeho dalšího“ se budete muset vypořádat s úkoly, které vás perfektně zaučí do systému samotné hry.


Často se totiž v rámci questů podíváte i do specializované encyklopedie hry, navštívíte fórum nebo třeba požádáte některého z okolních hráčů o pomoc pomocí integrované komunikační cesty. Během několika minut se tak vcelku nenásilnou a značně motivovanou cestou dostanete My Lands na kobylku.

Jakmile se vám tohle podaří, budete se moci pustit do prozkoumání neuvěřitelně obrovského světa, jenž je navíc rozdělen do celé řady serverů, což má jeden pozitivní přínos – budete se utkávat a soupeřit pouze s hráči od nás. Zápolení o nejlepšího stratéga v okolí si tak náležitě užijete se vším všudy, tím máme na mysli zejména vášnivé rozpravy skrz poštu. Když už jsme pak u našich luhů a hájů, nesmíme zapomenout ani na velice povedenou lokalizaci, která za celou dobu hry neměla žádné výkyvy v kvalitě.

Free-to-play model zde po většinu času nebudete ani vnímat. Občas si sice budete muset nějakou tu minutu navíc počkat, ale to už je daň, která se dá přežít. Rozhodně se však nesetkáte s tím, že byste byli tlačeni k nákupu černých perel, jež ve hře slouží jako platidlo. Každý hráč si zde může svou fantasy říši vybudovat zcela sám bez jakékoliv pomoci reálných peněz.

My Lands se jednoznačně řadí ke hrám, u kterých zůstaneme ještě dlouho po skončení našeho recenzování. Parádní fantasy strategie, která nám dává pod nos nejen parádní grafické zpracování, ale zejména hratelnost na opravdu vysoké úrovni. Můžeme tedy tuto freemium záležitost vřele doporučit, jedná se o jeden z kousků, který by si měl alespoň jednou zkusit každý.

About admin

No information is provided by the author.

4 Comments

 1. jan24

  Ahoj,
  Doporučuji ti skvělou tenisovou hru. Vytvoříš si vlastního hráče a hraješ proti dalším hráčům z celého světa navíc si můžeš vytvořit klub a hrát turnaje nebo ligu.
  Zaregistruj se přes tento odkaz:
  http://s1.tennisduel.com/r13206

 2. Jak se z této hry dají vyvádět peníze? Máte s tím někdo zkušenosti?

  • Radar

   Řekl bych, že když půjdete na ulici leštit lidem boty, vyděláte si víc než v této hře 🙂 Nelze očekávat, že by se hraní vyplatilo místo chození do práce.. i když takové hry jsou, ale tam ta ekonomika funguje trochu na jiném principu – na prodeji vylevelovaných postav, účtů, atd.. 🙂

 3. Je to o „skillu“ a taky o rozumné strategii – jasan, že když budete chtít být top na serveru, tak si moc nevyděláte, protože ČP ve hře utratíte a nebudete mít ani prostředky (mám na mysli zlato) na jejich nákup ingame. A pravda, musíte si zaplatit předplatný, ale za 2 měsíce hraní můžete splnit ukol, kde předplatné dostanete na rok zdarma – a takových úkolů je víc, takže je to fakt jenom o skillu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *