Recenze

MineCraft – minirecenze

Minecraft není sice online browser hrou, ale hrou napsanou v javě, avšak to nebrání tomu, aby jsme se mohli  o ni zmínit v našich recenzích.

Hru Minecraft stvořil Markus Persson spolu se svou firmou Mojang. Minecraft se řadí mezi tzv. „sandboxové“ hry, což jsou hry, ve kterých má hráč neomezené možnosti tzn. mužete si stavět, těžit a vytvářet co chcete. Co se cíle hry týče, tak ten Minecraft nemá, možná právě proto je tak u hráčů oblíben jelikož je nijak neomezuje cíl, který ve většině her existuje.

Na začátku hry se objevíte někde na ostrově tvořeném z 3D krychlí, které se vyskytují v různých typech jako kámen, dřevo uhlí atd. a právě tyto krychle jsou jediné co celý svět Minecraftu tvoří. Pro uspěšné přežití v divočině, jelikož v noci (každých 10 minut) vylezají nebezpečné příšery, které se vás budou snažit usmrtit, budete muset těžit tyto krychličky a poté je zpracovávat v různé nástroje, které vám umožní dále tvořit objekty, jenž vás jen napadnou. Výhodou Minecraftu je, že se nikterak nekladou meze představivosti, proto budete mocit stvořit prakticky vše na co vám budou stačít krychličky. Další světlou stránkou Minecraftu jsou Multiplyerové servery, na nichž budete mocit stavět spolu s dalšími hráči a tak budete moci vytvořit spojením vašich stavitelských schopností s jejimi kolosální stavby propracované do detailu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *