Recenze

Good game Empire

Goodgame Empires je jak už název vypovídá strategicko-budovatelskou hrou z dílny Goodgame Studios. Hned po vyplnění registrace a aktivaci vašeho mailu se octnete na hradě vašeho přítele a pomáháte mu napadnout hrad jeho nepřátel. Jedná se o jakýsi ukázkový tutoriál, který vás seznámí se základními principy hry.

Po úspěšném splnění těchto úkolů dostáváte do ruk svůj první, dosud nezajištěný a obrany neschopný hrad, který by se ve vašich rukou měl změnit v obrněnou tvrz. K správnému a lepšímu rozvoji vašeho hradu vám pomáhají úkoly, jenž vám hra sama nabízí a díky nim tak postupně vybudujete dřevorubce, kamenolom a další důležité budovy pro zajištění správného rozvoje vaší ekonomiky na které stojí prosperita celého vašeho budoucího impéria. Po zvládnutí těchto „počátečních úkolů“ však přecházíte ke složitějším věcem a sice k budování vašeho vojska. Nejdůležitější ze začátku je však správná obrana a tak nejprve musíte vybudovat několik obranných věží a zajistit v hradu dostatek obranných strojů a posádku k nim. Poté je možné v kasárnách vytvářet jednotky s kterými lze utočit z počátku pouze na loupeživé barony a posléze i na skutečné hráče, což představuje úplně novou výzvu v celé hře.

Zajímavým aspektem hry je však i její bojový systém: Před útokem na hrad totiž musíte kromě jednotek zajistit i dostatek obléhacích jednotek (jakými jsou například beranidla atd.), což je docela logické, protože jak jinak by se měli vaši vojáci dostat za hradby nepřítele. Před bitvou však musíte zapojit i svůj mozek, protože můžete rozložit své síly do útoku ze 3 stran (útok z čela a z obou stran) a tak nepřítele neporazit kvantitou, ale strategickým uvažováním, což se vyplatí především z ekonomického hlediska. Nutné je taky si uvědomit že každá jednotka má různou rychlost a různý styl boje, některé jsou efektivní proti jízdě, jiné proti pěchotě a ve vašich kasárnách lze také naverbovat střelecké jednotky, které vám mohou být neocenitelnou podporou ve všech bitvách.
250x250.gif
Posledním, avšak pro některé hráče ne příliš příjemným aspektem hry jsou tzv. Rubíny, které můžete získat za plnění úkolů, či plenění hradů loupeživých baronů, ale především jejich koupením za skutečné peníze. Existuje hned několik způsoby jak si tyto rubíny koupit – pomocí kreditní karty, SMS, paysafe card, Paypalu a ještě pomocí internetového bankovnictví,při čemž čím větší obnos do hry investujete tím lepší poměr peníze/rubíny získáte a od větších částek získáváte dokonce bonusy v podobě herních surovin.A k čemu se vlastně dají tyto rubíny využít? Možností ve hře je skutečně mnoho: Můžete posílit svůj obchod a ekonomiku pomocí koupení mistra a architekta, kteří vám zajistí větší výnosy surovin a levnější budovy. Nebo pokud snad toužíte proslavit své jméno krvavou cestou, tak můžete najmout nájezdníka, který vám zajistí větší kořist z vypleněných hradů. V poslední řadě se dá za rubíny urychlovat stavění budov a nebo kupovat budovy, které stojí právě jen tyto rubíny a získat tím větší bonusy.

Celkové je hra good game empire hrou, která dokáže zabavit na několik týdnů až měsíců a právem vyhrála soutěž o nejlepší browser hru v EU 2012, avšak později váš začne nudit svým stereotypem a dlouhou stavbou budov, kdy vaše město skutečně potřebuje pro rozvoj koupi rubínů!

16 Comments

 1. Čau, možná bych taky zmínil, kde tu hru najít. Vím o českém webu, kde se da zahrát a je tam i fórum. mrkni sem.

 2. Hry od Goodgame sú jedny z najlepších online hier

 3. nehrát

  tahle hra je jednou z nejhorších webových her vůbec, Ne proto, že má špatnou vizi, ale proto, že je plná otřesných chyb, které z vás sají vaše peníze. A pokud do ní peníze nevložíte, daleko se nedostanete .. Je to pořád beta a proto si nemáte ani kde a na co stěžovat. Tak jenom plaťte :)))

  • Anonym

   Naprosto souhlasím.Hrál jsem do 15 lvl pak jsem s tím bouchnul…

 4. Dlouho jsem tuto skvělou online hru přehlížel, ale jak jsem shlédl videa, tak jsem neodolal.

 5. Online hry od Goodgames jsou skoro všechny dobré. Já mám budovatelské online strategie rád. A navíc je to v češtině.

 6. To, že je to v češtině, je rozhodně největší výhoda 🙂

 7. Big Farm

  Já jsem teď naprosto propadnul big farmu taky od Goodgame. Nikdo tam na mě neútočí a není to tak náročný na čas, když člověk nechce 🙂

 8. Big Farm je zkrátka to nejlepší od Goodgame: D

 9. Nevěřil jsem, že mě něco dostane ještě víc než travian. Co se stalo, stalo se a já jsem zase propadnul onlinovce … ale aspoň že za to ten Goodgame Empire stojí, protože je to podle mě fakt suprová hra!

 10. Pěkná recenze. Správný název hry je ale Goodgame Empire, ne Empires.

  • Když jsme u té korektury, tak bych si dovolil poupravit i název celé recenze na tomto webu. je to GOODGAME EMPIRE a né Good game Empire.. Jedná se totiž o herní studio Goodgame, které má hru na svědomí

 11. jeden kluk to paří a píše o tom blog na webu empiregoodgame.net/blog .. popisuje tam svoje zažiky ze hry a vypada to, že ho to bavi

 12. Hrajete to tady někdo ještě? Ještě 22 levlů a budu na legendární úrovni. Kdyžtak mi napište ve hře, jsem tam jako ketysek 🙂

 13. Anonym

  Empire je naprostá kravina-skutečnému středověku se to podobá asi jen 30%…Ve hře je měna-rubíny a ty se kupují za reálné penízky…rubíny jsou tak výhodné,že se tato hra bez nich nedá hrát.Tímto způsobem naši západní sousedi bohatnou.Na hru se po čase tvoří u každého velká závislost,a dotyční závisláci kupují rubíny a mohou utratit tak i 1000 kč,jen aby jejich hrad neshořel.Rodičům doporučuji,aby svým dětem zakázali hrát tuto hru.

 14. Vezír

  Hra nebyla nejhorší, ale s přibývající dobou trvání, už nejde ani o strategii. Hra vás nutí utrácet reálné peníze, bez kterých to už nejde prakticky hrát, pokud se chcete někam posunout, nebo pomýšlet na trochu lepší umístění v akcích. Cca každých 5min. vám celou obrazovku zaplní asi 4-5 nabídek na nákup platidla ve hře zvaných rubíny, všemožných bonusů do akcích. Bohužel bez placení nemáte žádnou šanci na trochu lepší umístění. Kvůli vynucování placení a špatnému chodu hry jako časté pády hry, nepřipsání bonusů, odměn, vybavení a v neposlední době i to, že když zaplatíte nějaký ten bonus, tak nic nedostanete. Nejnovější akce vývojového týmu je, kdo nejvíc utratí reálných peněz, ten vyhraje reálný meč. To hovoří samo za sebe. Hráči mizí raketovým tempem. Na druhou stranu, jsou hráči kteří neváhají utratit mnoho tisíc korun týdně, jen aby se ukázali, že na to mají a jsou v popředí v různých žebříčcích. Tato hra má svůj strop už za sebou a vývojáře zajímají jen peníze a platící hráči, kteří mají opravdu hodně navrch. Proti nim normální hráč co se chce jen trochu pobavit nemá žádnou šanci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *