Recenze

Dark Orbit

Akční, vesmírná hra Dark Orbit od společnosti Bigpoint je browser hrou, která jistě nadchne všechny hráče, jenž se jakýmkoliv zbůsobem zajímají o vesmír, ale i hráče, jenž se u této hry budou chtít odreagovat. V této hře začínáte s docela malou a slabou vesmírnou lodí s kterou se snažíte získat kredity a uridium na lepší výbavu i lodě a samozřejmě si vydobít respekt u ostatních hráčů. Ještě před zahájením své expanze po vesmíru si však musíte vybrat firmu, kterou budete svými činy reprezentovat – na výběr máte ze tří: EIC (země), MNO (mars), VRU (Venuše).

Ničením NPC, což jsou lodě neovládané jiným člověkem za jejichž sestřelení dostaváte podle síly daného NPC kredity, uridium a především zkušenosti, za které, jak už to u většiny her bývá v určitém počtu získáte vyšší úroveň, díky níž máte přístup na další mapy. Kredity,uridium a zkušenosti můžete získat taky plněním různých úkolů, sbíráním a následným prodáváním boxů, jenž se vytvoří vždy, když zničíte nějakého NPC nebo taky střílením hráču od dvou ostatních firem. 

Důležitou věcí, reprezentující Vás samotného je také čest, kterou stejně jako kredity nebo uridium získáváte za ničení NPC, plnění úkolů či strílením jiných hráčů. Podle počtu cti se odvazuje zisk kreditů za prodaní surovin, jenž získáváte na všech mapách všech firem nebo sběrem již zmiňovaných boxů z NPC. Pokud však budete ničit hráče vlastní firmy, tak se Vám vaše čest bude naopak snižovat a jakmile se dostanete na „mínusovou čest“ budou do Vás moci střílet hráči Vaší vlastní firmy, aniž by je za to postihly jakékoliv následky.

Ve hře Dark Orbit lze získat také hodnost, která se vypočítává počtem Vaších získaných zkušeností, cti, Váší úrovně, typu Vaší lodě bodů za zničené vetřelce, ale i za další důležité aspekty. Vašim „rangingovým bodům“ za které v určitém množství danou hodnost vždy získate může ale ubírat i ničení spřátelených lodí, či sestřelení nepřítelem. Hodnost je také jedna z věcí, který reprezentuje Vás a Vaší loď a dá se podle ni často poznat, jaké má hráč s hrou Dark Orbit zkušenosti a jak dlouho se jí věnuje.

Poslední důležitou věcí v Dark Orbitu jsou klany, do kterých mužete za 50 000 kreditů vstoupit nebo si založit za 300 000 kreditů vlastní. Klany jsou seskupení hráčů, jenž si ve hře vzájemně vypomáhají s úkoly, ale i s ničením hráčů ostatních dvou firem. Každý klan vede svou diplomacii, kde může přijímat či navrhovat žádosti o spojenectví, ale také i vyhlašovat války. V každám klanu je i konto, do kterého každý den každý hráč musí přispět denní sazbu v maximalní vyšší 5% a minimální 0% z stavu konta daného hráče. Takové kredity se můžou rozdělovat mezi členy klanu buďto jako odměny či jako výpomoc slabším hráčum (vždy záleží na vůdci klanu).

Celkově se hra jeví jako velice zábavná, nádherně graficky zpracovaná avšak aby hráč dosáhl skutečně nějaké úrovně musí této hře věnovat spoustu času a hlavně i peněz.

Hodnocení:

+ Nadherná grafika

+ Všeobecně rozmanitost hry – stále je co kupovat

– Slabý hráči mají často problém s tzv. nájezdy

– K dosahnutí elitní pozice nutné koupení uridia za peníze

4 Comments

 1. Drazí piloti,
  řeknu vám v krátkosti zkušenost. DO je velice dobrá online hra, ale musíte najít správný kolektiv. Když zakládáte klan není to vždy tak růžové. Já založil první KLAN, poučil jsem se po odchodu z Fce (funkce) náčelníka. Založil jsem 2 KLAN, znovu jsem se poučil a vždy s semnou šli mi věrní spolupracovití hráči. Nyní mám svůj, pardon již náš 3 klan a jsme spokojeni.

  Po předchozích zkušenostech a odchodu z klanu a fce náčelníka, jsem konečně spokojen s kvalitou mého, nyní našeho klanu.

  Tuto stránku hodnotím za 3. PROČ?? Je zde spíše světlá stránka DO ale žádný zápor.

  Najděte si dobrý kolektiv, nebo nás informujte přes náš Web: http://www.atratum-archangelos.weblahko.sk/Uvod.html a přidejte se k nám.

  S pozdravem náčelník klanu: [NϙN] NΣNΣZKЯOTNÍ PIЯÁTI NΣBΣS
  Ψ-.Maniac.DEVIL.-Ψ

 2. ~~~Nahoda~~~

  Darkorbit je fakt premakana hra ktoru hra uz par milionov ludi na celom svete a to hovori za vsetko…z mojej strany je to vsetko..je to fajn hra… 🙂

 3. Kika

  Táto hra je obyčajný závislák ktorá deti núti byť pri pc a nie normálne sa vonku hrať..Ničí životy normálnych detí a núti ich sedieť doma a len maniačiť za počítačom.Keby sa tá hra zrušila by som bola veľmi rada..Iba môjmu bratovi pokazila deň ktorý presedý iba za pc a vynecháva aj školu!!!

 4. Citri

  Souhlasím s Kikou. Hra je strašně jednotvárná a jde v ní téměř jen o čas a prachy, za který si tam můžete koupit skoro všechno. Ten, kdo u mne utrací prachy a čas za hru, která ani nemá pořádně udělaný uživatelský rozhraní, ten je u mne idiot. Prostě to za to nestojí, sorry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *