O nás, Recenze

Dota 2

Dota 2 (Defense of the Ancients) je pokračování z dílny vývojářů  Valve na veleúspěšnou modifikaci hry Warcraft III: Frozen Throne. Jde o fantasy strategicko-akční hru, která má zatím velice pozitivní ohlasy. Hra je ovšem dosud pouze v testovací dota verzi, přičemž se neustále zlepšuje a rozšiřuje o nové předměty, hrdiny a tím i možnosti. Plná verze hry pravděpodobně vyjde až bude Valve s betou naprosto spokojené.

Co se týče způsobu hry, tak zatím jedinou možností jak si hru online zahrát je hrát ji skrze Steam. Hraje 5 hráčů na jedné straně proti dalším 5 na straně druhé. Průměrná délka hry se pohybuje okolo 45 minut. Vítězem se stávám ta strana, která zničí velký krystal (ancient) druhé straně, přičemž se hraje na 3 linkách skrze které se můžete ke krystalu dostat. Před samotným začátkem hry si však musíte vybrat svého hrdinu. Jsou zde tři kategorie: Síla (mívají často velký počet životů), pak Obratnost (utočí z dálky a obvykle jsou silní v pozdější fázi hry) a Inteligence ( disponují řadou silných kouzel, které často slouží jako podpora síly a obratnost). Na úplném začátku hry se ocitnete ve své bázi, kde se nachází studánka, která vám doplňuje životy a manu a také obchůdek ve kterém si můžete koupit různé věci, které vám zesílí hrdinu a dají vám tak větší šanci vyhrát hru. Samozřejmě že věci si nenakoupíte jen tak, musíte na ně vždy našetřit určité množství zlata, které můžete získat 3 způsoby: 1. Malý obnos zlata dostáváte každou vteřinu za aktivní hraní.         2. Slušné peníze vyděláte i zabíjením nepřátelských hrdinů. 3. Zabíjením tzv. creepů, což jsou malé jednotky, které se každých 30 sekund objeví na začátků každé linky na obou stranách a postupují dál, dokud nejsou zabiti nepřátelskými hrdiny, creepy, či věžemi, které brání v rychlém postupu do báze. Ve hře jsou však i tzv. „neutrální creepy“, kteří se vyskytují na obou stranách mapy v lese a nepatří ani jedné frakci, tudíž je může zabíjet kdokoliv. Ve hře existují hrdinové kteří se na zabíjení těchto creepů v lesích specializují.

Dota 2 je velice slibná hra, která by mohla patřit jednou mezi nejhranější hry vůbec. Už dnes má v nejfrekventovanějším herním čase okolo 160 000 hráčů online a toto číslo každým dnem narůstá.

1 Comment

  1. pet

    zaujímavá hra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *